Kiiruisutaja Saskia Alusalu

Eesti kiiruisutaja Saskia Alusalu sai Pyeongchangis toimunud olümpiamängudel naiste kiiruisutamises neljanda koha. Suurepärane koht olümpiamängudel tuli ehk paljude jaoks meeldiva üllatusena. Kuid ülemaailmset tähelepanu sai ta tegelikult samade olümpiamängude raames juba pisut varem. Nimelt köitis ta paljude tähelepanu juba avatseremoonial Eesti lipu kandjana. Viskame Saskia Alusalu elule ja tegemistele pilgu peale.

Kiiruisutaja Alusalu

Saskia Alusalu sündis 14. aprillil 1994. Alusalu hakkas tegelema kiiruisutamisega 12-aastaselt. Alates aastast 2011 hakkas ta täielikult spordile keskenduma ning alustas Saksamaal Inzellis treenimist. Ta osales samal aastal ka esimest korda juuniorite maailmameistrivõistlustel. Varasemalt oli ta võistelnud juuniorite maailmakarikavõistlusel, kus ta sai 3000 meetrisel distantsil 25. koha. Alusalu osales 19-aastasena esimest korda kiiruisutamise maailmakarikavõistlusel. Ta sai Calgarys B-grupis 34. koha, saades muuhulgas ajaga 4:20,12 enda nimele Eesti rekordi. Ta sai maailmakarikavõistluse eelviimasel etapil kümnenda koha, jäädes võitjast Claudia Pechsteinist maha kõigest seitsme sekundiga. Pechstein võitis muuhulgas ka tolle hooaja maailmakarika võistlussarja. Alusalu sai selle võistluse käigus ka vigastada. Haavad rindkere- ja reiepiirkonnas ei võimaldanud tal enam sel hooajal startida.

Alusalu osales ka järgmisel kolmel hooajal regulaarselt maailmakarika etappidel, kuid oma varasemat esikümne kohta tal enam korrata ei õnnestunud. Parimaks kohaks jäi B-grupis koht esikahekümnes.

Alusalu saavutas hooajal 2017/2018 Calgarys oma maailmakarika etapi senini parima koha, saavutades ühisstardis neljanda koha. Ta ründas juba varakult, kuid lõpuks jäi kolme teise võistlejaga vahe sisse ning võidu noppis endale Claudia Pechstein. See ja ka varasemad head tulemused tagasid talle koha 2018. aasta Pyeongchangi taliolümpiamängudele. Ta oli olümpiamängudel Eesti lipu kandja ning ta saavutas ühisstardis neljanda koha. Ta kasutas olümpiamängudel sama taktikat nagu Calgarys, uisutades juba varakult teistelt eest ära.

Saskia on alles noor kiiruisutaja ning tal on veel palju aega oma täieliku potentsiaali näitamiseks ja realiseerimiseks. Saskia on vastanud ka Kia Speed Skating Academy poolt esitatud küsimustele, mis puudutavad rohkem ta isiklikku elu ning järgnevalt saabki lugeda kokkuvõtlikku teksti tema isikliku elu kohta.

Saskia sündis Adaveres ning tal on kaks vanemat õde, kellest üks tegeles varem ka kiiruisutamisega. Saskia usub küll millessegi, kuid ta ei ole ühegi religiooni järgija. Tema hobideks on muusika, raamatute lugemine ja jalgpalli mängimine. Ta õppis muusikakoolis 7 aastat viiulit. Tema suurimaks motivatsiooniks elus on ta pere ja sõbrad, kui ta neid õnnelikuna näeb ning kui nad teda või ta tulemusi tunnustavad. Nagu juba arvata võib, siis unistab ta heaks uisutajaks saamisest. Ta üritab olla väga tervislik ning ta peab tervislikku eluviisi suisa kõige tähtsamaks asjaks elus. Vaatamata oma tohutule potentsiaalile saada heaks sportlaseks ei alahinda ta hariduse tähtsust.

Saskiale meeldivad kõiksugu toidud, eriti õunad ja marjad. Ka muusika osas ei ole tal ühtegi konkreetsest eelistust. Lemmikfilmideks on Roheline miil ja Forest Gump. Nagu me juba eelnevalt teada saime, siis on tema üheks hobiks lugemine. Millised raamatud kuuluvad neiu lemmikute hulka? Nendeks on Notre dame de Paris, Mängult on päriselt, Minu Eesti, Läänerindel muutusteta, Vanamees ja meri ning Stieg Larssoni triloogia. Tema lemmiksportlaseks on Eesti maadleja Kristjan Palusalu, kes võitis 1936. aasta Berliini olümpiamängudel kulla. Ühtlasi pärineb ka Saskia perekonnanimi Palusalu nimest. Nimelt valis ta vanaisa peale sõda endale perekonnanime Palusalu järgi, jättes nimest välja ainult P-tähe.