Jäähokis panuste tegemine

Spordiga on tihedalt seotud ka spordiennustuste tegemine. Inimesed kasutavad ära oma spordialaseid teadmisi, et selle abil rahalisi auhindu võita või siis et lihtsalt spordivõistluse vaatamisele põnevust juurde lisada. Ka uisutamine on spordiennustusi pakkuvatel lehtedel esindatud. Ning uisutamise aladest on ilmselt kõige populaarsemaks alaks jäähoki.

jäähoki, spordiennustused

Maailma populaarseimaks jäähoki liigaks on ilmselt NHL (Põhja-Ameerika rahvuslik hokiliiga). NHL sisaldab 30 meeskonda nii Ameerika Ühendriikidest kui ka Kanadast. Iga meeskond mängib hooaja jooksul umbes 80 mängu – neist pooled kodus ja pooled võõrsil. Taoline suur võistluste arv loob suurepärased tingimused jäähoki spordiennustuste tegemiseks.

Jäähokit tuntakse kui maailma kiireimat mängu ning kui sellele mõtlema hakata, siis on tõesti raske leida teist sellist mängu, mis oleks sama kiire, füüsiline ning pakuks sama palju põnevust. Nagu eeldada võib, on jäähoki levinum riikides, kus on külmemad talved, nagu Ameerika Ühendriigid, Kanada ning Põhja- ja Ida-Euroopa. Nendes piirkondades on ka jäähokis panuste tegemine populaarne.

Natuke ka mängust endast lähemalt. Jäähokit mängitakse kahe meeskonna vahel. Enamasti on ühest meeskonnast korraga väljakul kuus mängijat, kellest üks on väravavaht. Kohtunik võib ka mängureegleid rikkunud mängijaid kaheks kuni viieks minutiks mängust eemaldada. Mäng koosneb kolmest kolmandikust, iga kolmandiku kestus on 20 minutit ning kolmandike vahel on 15-minutiline paus. Kui mäng peaks lõppema viigiga, võidakse määrata 5 kuni 20 minutit lisaaega. NHLis ei saa mäng viiki jääda. Juhul kui kolmandike lõpuks jääb mäng viiki, siis antakse mängijatele 5 minutit lisaaega, kuni üks võistkondadest saab värava. Kui värav jääb löömata, tuleb karistusvisete voor.

Jäähokis on panustamiseks hulgaliselt võimalusi. Kõige lihtsamaks ja enesestmõistetavamaks on teha panuseid mängu võitja kohta. Panuseid saab teha nii üksikvõistluse kui ka turniiri võidu peale. Kui rääkida rahvusvahelistest mängudest, siis tuleks kindlasti välja tuua iga-aastane Jäähoki maailmakarikavõistlus. Iga nelja aasta tagant toimuvad ka taliolümpiamängud, kus on loomulikult esindatud ka jäähoki. Kui vaadata võistlusi klubi tasemelt, suureneb võistluste arv veelgi.

Nagu eelnevalt juba öeldud sai, on kõige lihtsam teha panuseid mängu võitja kohta. Kuid siin tuleb teada ühte – sellist panust tehes valid sa meeskonna, keda sa arvad 60-minutilise mängu jooksul võitvat. Kuid mis juhtub siis, kui mäng jääb viiki? Võistlusjäähokis ei saa mäng viiki jääda. Kui 60-minutilise mängu jooksul jäädakse viiki, käivitub lisaaeg, mis kestab kuni esimese värava löömiseni. See võib tekitada aga panustajas segadust. Kui oletada, et valisid, et meeskond A võidab mängu, aga meeskond võidab selle lisaajal löödud väravaga, kaotab mängija oma panuse.

Et eelnevalt mainitud dilemmat vältida, tuleks kasutada panustamiseks valikut võitja koos lisaaja ja penaltitega. Sel juhul võidab panustaja juhul, kui tema poolt valitud meeskond võidab. Meeskond võib seejuures saada võidu nii 60-minutilise põhimängu ajal või hoopis lisaajal.

Spordiennustuste tegijad kasutavad sageli ka händikäp panustamist. Händikäpis, kasutatakse enamasti värava määrana väärtust 1,5. Favoriidile määratakse -1,5 ja allajääjale +1,5. See tähendab, et kui panustad favoriidile, siis peab meeskond sulle võidu toomiseks olema vähemalt 2 väravaga eduseisus. Panustades allajääjale -1,5, ei tohi nad kaotada kahe või enama värava võrra.

Panustamisvõimalusi on tegelikult palju rohkem. Saab panustada näiteks kolmandike tulemustele või ennustada kas skoor jääb ülespoole või allapoole etteantud väärtust. Kuid nendest panustamistüüpidest räägime mõnes oma tulevases postituses pisut hiljem.