Iluuisutamise MMi vaba aeg

Lisaks iluuisutamise maailmameistrivõistluste vaatamise tahtsime ka kohalike vaatamisväärsustega tutvuda. Spetsiaalselt giidi me endale tellima ei hakanud, vaid vaatasime ise internetist, kuhu me vabal ajal võimalusel minna võiksime. Tänapäeva tehnoloogia võimaldab õnneks igas linnas hakkama saada. Tänu GPSile ei pea enam kartma, et võõras kohas ära eksid.

Nimekiri sai meil päris pikk ning päris igale poole me ei jõudnudki. Käisime vaatamas Esimese maailmasõja mälestusmärki. Seal juures on ka tuntud muuseum, kuid otsustasime sinna ajapuuduse tõttu mitte minna. Osad meist rahuldasid oma muuseumis käimise soovi Nelson-Atkinsi kunstimuuseumis. Kuhu aga kõik minna soovisid, oli Kanas City loomaaed. Tegemist oli tõesti suure kohaga, kus oli pea 2000 looma.
Vabal ajal ei saanud me üle ega ümber ka kasiino mänguautomaatidest. Neid on Ameerikas tõesti iga nurga peal. Meie sattusime nende peale pealmiselt väljas söömas käies. Spetsiaalselt kasiinosse me minema ei hakanud. Mingist kasiino mänguautomaatide sõltuvusest me rääkida ei saa, sest mängisime tõesti vähe. Peamiselt sel ajal, kuni kokad süüa tegid. Oli täitsa huvitav vaheldus.

Leidsime ka mitmeid uisutamisega seotud mänguautomaate. Enamasti oli sellisel juhul spordialaks siiski jäähoki, kuid ühes kohas õnnestus näha ja proovida ka iluuisutamise teemalist mänguautomaati. Inimeste asemel olid uiskude peal küll pingviinid, kuid mängudes olevatel boonustel olid siiski päris iluuisutamise terminoloogiast pärit nimed. Näiteks võis mängus endale saada hüpete kaskaadi boonuse, mille abil sai endale kaks tasuta keerutust juurde.

Keegi meist nende mänguautomaatidega suurt jackpoti ei võitnud ning ega keegi ka rahast oluliselt ilma ei jäänud. Mõni meist suutis mõned kümned dollarid kasumit teenida, mõni lõpetas jällegi kümne dollarilise kahjumiga. Kuid kuna eesmärgiks oli lihtsalt aja lõbusasti sisustamine, siis olid kõik inimesed taoliseks tulemiks nagunii valmis. Kuid aitab nüüd mänguautomaatidest rääkimisest. Muidu jääb äkki mulje nagu me seda siin propageeriksime. Tahaksin siinkohal ainult südamele panna, et tegu on siiski hasartmänguga ning sellesse tuleb suhtuda mõningase ettevaatusega.

Söögikohtade valikusse kuulusid meil nii restoranid kui ka kiirtoidu kohad. Kõigile meeldis väga Bristoli meretoidu grill. Restorani menüüst leidis hulgaliselt eksootiliste mereloomade nimesid. Proovisime ära ka näiteks mõõkkala, mis ei olnudki sealset hinnakirja vaadates kuigi kallis. Sealsed grilltoidu kohad olid üldse head, ameeriklastel tuleb see hästi välja. Külastamata ei jäänud ka Ameerika McDonald’s. Menüüs olid esindatud eestlastelegi tuntud põhitoidud, kuid lisaks sellele, oli seal hulgaliselt selliseid toite, mida meie menüüst ei leia. Ning märkimata ei saa jätta ka tõsiasja, et Ameerikas maitsesid burgerid paremini kui meil siin. Või siis oli asi lihtsalt selles, et meil olid sööma minnes kõhud alati jube tühjad. Kuid olgu sealsed toidu kui head tahes, lõpuks koju tagasi jõudes tundus kodumaine toit ikka kõige parem.