Esimesed uisud

Mirell oli viie ja Karol kolme poole aastane, kui vanaema neile esimesed uisud ostis. Ta leidis tegelikult neile uisud odavalt vanakraami kauplusest, aga tüdrukute jaoks oleks need võinud olla ka kõige kallimast uisuvahendite poest, nad poleks sellest ilmselt rohkem elevil olnud. Veidi ehk kulunud, aga ikkagi päris uisud, mis istusid jalga nagu valatult.

esimesed uisud
uisud

Kui uiske oli toas mõnda aega imetletud ja jalga sobitatud, tekkis loomulikult küsimus nende rakendamise osas. Ja kuna väljas oli talv, siis tuli välja valida ainult sobiv liuväli. Kodule lähim liuväli välja valitud, pakiti tüdrukud soojalt riidesse, uisud kaasa ja teele. Vanaema kartis küll, et ehk tüdrukud pelgavad uiskudel jääle minekut ja oli valmis ka selleks, et esimesel korral ehk liuvälja servast küll kaugemale ei jõutagi.

Liuväljale jõudsid tüdrukud koos vanaemaga veel päeva valges. Uisuväli oli piisavalt suur ja uisutajaid ka mitte liialt palju, esimeseks õppetunniks sobilikud tingimused. Kui saapad said uiskude vastu vahetatud, võtsid tüdrukud ebalevalt kohad sisse liuvälja servas, kus sai metallpiirde abil end jääl püsti hoida. Kuid enne, kui vanaema jõudis tüdrukutele julgustavaid sõnu jagama asuda, lükkasid Mirell ees ja Karol tema järel end metallpiirdest lahti ja asusid jääl esimesi tasakaalu hoidmise harjutusi tegema. Esimesed potsud tagumikule või külili tulid kätte päris kiiresti, kuid tüdrukud ei lasknud ennast sellest heidutada. Esialgu oli vanaema käest kinni hoides kergem püsti püsida, kuid iseseisvalt katsetada oli põnevam ja mida pikemaks venisid uiskudel püsti püsimise ajad, seda hämaramaks läks väljas ning kui märkamatult oli väljas juba täiesti pime tuli vanaemal tüdrukud poolenisti vägisi jäält kodu poole meelitada.

Järgmisel nädalavahetusel otsustas vanaema tüdrukud viia jäähalli siseliuväljale siledamale jääle uisutama. Kuid nad sattusid jäähalli ajal, kui seal käis veel iluuisutamise trenn ja nad otsustasid trenni pealt vaadata kuni jääle pääsemiseni. Tüdrukutel läksid uisutüdrukute ilusatest kleidikestest silmad särama. Ja kui nad veel nägid, kuidas teised lapsed jääl pöörlesid ja keerlesid ja hüppasid, oli nende tähelepanu uisuväljale naelutatud nagu teleka ees mõne parema multika vaatamise puhul.
Kui uisutrenn sai läbi ja vanaema tüdrukud riideid vahetama saatis, märkas ta nähtud uisutrenni reklaami, kus kutsuti huvilisi treeninguga aastaringselt liituma. Otsus tüdrukud uisutrenni panna, sündis silmapilkselt. Jutud said treeneriga kokku räägitud, kes veidi jälgis tüdrukute teist katsetust uiskudel ning kui tüdrukud kuulsid, et juba mõne päeva pärast saavad nad koos ilusates kleidikestes tüdrukutega jääl liuelda, oli vanaemal raske nende ülemeelikut tuju vaos hoida.

Uisutrenni jaoks oli vaja soetada palju asju: dressid ja tossud kuiva trenni jaoks, uued uisud ja riided trenni jaoks jääl. Väljamik koos uisutrenni maksumusega oli suur, kuid tüdrukute rõõm ja entusiasm olid seda väärt. Esimestes trennides tuli tüdrukute jaoks ootamatult hoopis palju jooksmist ja võimlemisharjutusi läbi teha ja jääle pääsedes õpetati esimesena hoopis ohutult kukkuma. Aga õige pea jõudsid kätte ka trennid, kus sai hakata jääl koos teiste türdukutega erinevaid harjutusi kaasa tegema.
Mirell õppis väga kiiresti, õige pea uisutas ta selg ees sama vabalt kui otse ja julges ühe keerulisemaid harjutusi ja hüppeid proovida. Mõni kukkumine tõi küll pisarad silma, kuid see ei heidutanud teda ja iga treeninguga arenes ta üha enam. Karol oli ehk veidi trotslikum, talle ei meeldinud, kui treener käskis mõnda harjutust teha ja kui ta kukkus ja julges ühe keerulisemaid harjutusi ja hüppeid proovida. Mõni kukkumine tõi küll pisarad silma, kuid see ei heidutanud teda ja iga treeninguga arenes ta üha enam. Karol oli ehk veidi trotslikum, talle ei meeldinud, kui treener käskis mõnda harjutust teha ja kui ta kukkus läks veidi aega enne, kui ta ennast püsti ajas ja uuesti proovima soostus. Kuid omas tempos arenes temagi.

Vanaema jälgis Mirelli ja Karoli arengut rõõmsal meelel ja mõtiskles, et ehk liuglevad nad tulevikus isegi maalilmameistrivõistluste ja olümpiavõistluste jäädel…